LV | RU | EN

 

Pieraksts pie ģimenes ārsta

VCA poliklīnikā "JUGLA" atvērts jauns otolaringoloģijas (LOR) kabinets

 

VCA poliklīnikā "JUGLA" atvērts jauns otolaringoloģijas (LOR) kabinets LOR jugla

Poliklīnikā JUGLA atvēries jauns Otolaringologa kabinets, kas ir aprīkots ar operatīvai un kvalitatīvai ārstniecībai nepieciešamu modernu aparatūru ražotu Vācijā.

Pacienta izmeklēšanu dakteris var izmantot binokulāro mikroskopu.

Priekšrocības ārstiem:
  • ergonomiska darba vide;
  • mikroskops ļauj dignosticēt vissīkākās izmaiņas ausu bungplēvītē;
  • instrumenti tiek uzturēti patstāvīgi pacientiem nepieciešamajā temperatūrā.
Priekšrocības pacientiem:
  • ergonomisks pacienta krēsls - pacients jūtas ērti;
  • instrumentālās izmeklēšanas laikā pacientam nav nepatīkamu izjūtu saskaroties ar aukstu metālu; 
  • pacientiem, it īpaši mazajiem nav jābīstas no lielajām šļircēm pie ausu skalošanas. 

Standarta vizītē ietilpst ārsta konsultācija un diagnostika: bungplēves mikroskopija, timpanometrija, refleksometrija 

Diagnostika un manipulācijas

Timpanometrija

ir bungu dobuma spiediena un dzirdes kauliņu kustīguma noteikšana, ko izdara ar timpanometru, kā rezultātā iegūst grafisku attēlu pēc kura spriež par auss stāvokli, tā tiek pielietota arī refleksu noteikšanai iekšējās auss muskuļiem. Pats timpanometrs ir neliels aparāts, kas aprīkots ar ekrānu, kurā parādās līknes, kas norāda, kā auss plēvīte atbild uz spiedienu, un nosaka iekšējās auss muskuļu refleksus. Pati metode ir absolūti nesāpīga un droša kā rezultātā viegli pielietojama kā pieaugušajiem tā bērniem.

Refleksometrija

ir bungplēvītes kustīguma noteikšana un spiediena mērīšana ārējā auss ejā. Šīs metodes veikšanas laikā auss ārējā ejā tiek ievadīta ierīce ar uzgali, ar kuru iegūtie rezultāti palīdz apstiprināt vidusauss iekaisumu, kā arī cita veida iekaisuma procesus pat tajos gadījumos kad ar parasto LOR spoguli neko konstatēt neizdodas. Šīs metodes veikšanas laikā pacientam nav nepatīkamu sajūtu līdz ar to šo procedūra patīk gan pieaugušajiem gan bērniem.

Audiometrija 

Audiometrija ir precīza dzirdes sliekšņa pārbaude ar elektroakustisku aparatūru. Tā ir rekomendējama visa vecuma personām vismaz reizi divos gados, savukārt personām, kuras saskaras ar troksni ikdienā nepieciešams veikt pārbaudes reizi gadā. Īpaši šī metode ir ieteicama skolniekiem un jauniešiem jo šeit ir daudzi riski, skaļa mūzikas klausīšanās, diskotēkas, savukārt vecākiem cilvēkiem notiek dzirdes funkcijas samazināšanās un veicot izmeklējumu un ievērojot ārsta ieteikumus jūs saglabāsiet labu dzirdi ilgāk. Audiometrijas laikā pacientas atrodas speciālā kabīnē, uz kuru raida dažādas frekvences skaņas nosakot skaņu kuru pacients nedzird un izvērtējot to atbilstību normai.

Deguna dobuma endoskopija 

Pielietojot ķirurģisku endoskopu ar speciālu katetru var veikt dziļo deguna struktūru izmeklējumu. Piemērots arī aizdegunes izmeklēšanai. 

Pacienta līdzmaksājums 7.11 EUR apmēra. 

Mandeļu krioterapija

Veic hroniski slimu auksleju mandeļu struktūru apstrādi ar šķidrā slāpekļa dūmiem. Procedūra nav sāpīga un un ir veicama pieņemšanas laikā. 

Atceries, ka jebkādas sajūtas, kas raksturojas ar ausu sāpēm vai subjektīvu sajūtu, ka ir pavājinājusies dzirde, ir 100% iemesls, kādēļ steidzami nepieciešams meklēt speciālista padomu, nevis nogaidīt vai nodarboties ar pašārstēšanos.

 

Pieraksties: 677999778828 vai www.epoliklinika.lv