LV | RU | EN

 

Pieraksts pie ģimenes ārsta

Smilšu terapija VCA poliklīnikā "Jugla"

Smilšu terapija VCA poliklīnikā "Jugla" rsz smilsu terapija jugla vca

Bērna labsajūta bieži vien saistīta ar vecāku labsajūtu un otrādi. Dažkārt grūti atrast īstos vārdus, lai izstāstītu otram savas domas un jūtas.

Tur, kur valoda ir bezspēcīga, bērns ar mākslas līdzekļiem, šajā gadījumā ar miniatūra figūriņām un speciāli veidotu smilšu kasti, attaino dvēseles iekšējo stāvokli.  Spēle ar smiltīm parasti notiek klusumā, jo šī klusējošā saskarsme skar dvēseli dziļāk, nekā saruna. Tieši tāpēc, bērni bieži vien smilšu spēles terapijā ātrāk nekā verbālajā terapijā, atrod šo ceļu uz saviem personiskajiem pārdzīvojumiem.

Smilšu spēle palīdz pateikt to, ko nevar pateikt ar vārdiem. Smilšu spēles terapijā bērnam jāizveido “savs stāsts”. Tās iedarbības spēks izpaužas šādos aspektos:

  • Smilšu spēle sniedz bērnam iespēju atbrīvoties no iekšējās spriedzes un var iedarboties nomierinoši. Tāpēc, smilšu terapiju bieži izmanto dažādu neirotisku un psihosomātisku traucējumu gadījumā.
  • Smilšu spēles terapija palīdz dažādās traumatiskās situācijās (reizēm bērna dzīvi var spēcīgi ietekmēt notikumi, kuri no pieaugušā skatu punkta liekas visai nenozīmīgi, piemēram, pirmās gaitas bērnudārzā, kā arī pie šķiršanās, zaudējuma), tā palīdz atgūt kontroles izjūtu.
  • Smilšu spēlē ir iespēja iepazīt savas emocijas – dusmas, sāpes, prieku, stāstīt par tām un vēlēties labāk izprast tās. Bieži vien bērni smilšu bildēs izpauž bailes un dusmas, ko pārdzīvo savā  iekšējā pasaulē.
  • Neatrisināti iekšējie konflikti bieži vien kļūst par cēloni uzmanības un koncentrēšanās traucējumiem.
  • Smilšu spēles terapija var palīdzēt gadījumos, ja ir: neirozes, stostīšanās, tiki, nakts bailes, murgi, fobijas, traumatiski pārdzīvojumi.

Terapiju vada Mg. psych., Inita Gaile

Konsultē latviešu un krievu valodā. 

Pieraksts pa tālruni: 67799977 vai internetā www.epoliklinika.lv, VCA poliklīnika ''Jugla'', Juglas iela 2, Rīga